• Maximální důraz na kvalitní a bezpečné provedení celého letu.
  • Nejširší nabídka startů z východních Čech a Českého ráje.
  • Dvou až tříhodinové expediční přelety Krkonoš a Orlických hor.
  • Lety též v okolí Prahy, Brna, Olomouce, Ostravy, Budějovic a Plzně.
  • Cena letenky zahrnuje též malé občerstvení, foto a GPS záznam letu.
  • Každý let je zakončen přípitkem a povýšením mezi balónovou šlechtu.
  • Řekněte si své ANO při svatebním letu v našem balónovém koši.
  • Privátní VIP lety pro 2 - 8 pasažérů, k tomu 1x dítě do 145 cm zdarma.
  • Reference zákazníků a jejich hodnocení letů naleznete zde.

Vyhlídkový let nad Kuksem

fotografie Chcete-li spatřit z ptačí perspektivy rozlehlý barokní komplex hospitalu s mohutným kamenným kostelem, upravenými zahradami a řadami alegorických soch, rozkládající se na jižním návrší Labe nedaleko malé obce Kuks mezi Jaroměří a Dvorem Králové, pak se s námi vydejte na některý z romantických balónových letů, které každoročně přímo od bran této národní kulturní památky startují.

VIP***** balónový koš

fotografie Přestože jsou koše z Kubíčkovy továrny na balóny, zvláště ty s luxusní VIP výbavou, považovány za špičku v komfortu a užitných vlastnostech, čas od času se objeví někdo s nápadem na zdokonalení. Naposledy to byli litevští balonáři z Vilniusu Romas a Aurimas provozující pasažérský balon Utenos, kteří přišli s vylepšením ve stylu Top Gear. Video z tohoto neobyčejného letu najdete zde.

Jarní let z Potštejna

fotografie Mezi nejžádanější místa startu našeho balónu patří malebné Anenské údolí pod zříceninou středověkého hradu Potštejna, kterým protéká řeka Divoké Orlice a kde se nachází i známé tábořiště a country camp Vochtánka. Proto také jeden z prvních našich letošních letů začínal v této oblíbené lokalitě. Kromě několika fotografií z letu přinášíme i naši novinku - mapu doletů z Potštejna (další místa naleznete zde).

Expediční přelet Krkonoš

fotografie Po delším čekání na jasné počasí a příznivý vítr se nám ve středu 21. 3. 2012 podařilo přeletět část Krkonoš. Po startu ze Špindlerova Mlýna jsme dle plánu přeletěli vrchol Hromovku a Černý Důl a jen těsně jsme minuli Černou horu. Krásné výhledy se nám otevřely i na nedalekou Pec pod Sněžkou a Janské Lázně. Dvouapůlhodinový let jsme pak po více než 60 kilometech zakončili u Hronova.

Proč letět s námi?

fotografie Víte jaký je rozdíl mezi velkým pasažérským balónem a balónem pro 3-5 osob? Asi takový jako mezi luxusním Superbem a Fabií. Do koše nemusíte přelézat přes jeho okraj, neboť jste do něj uvedeni dveřmi. Jeho pasažérské kóje jsou v zájmu pohodlí a bezpečnosti klientů během letu odděleny od pracoviště pilota. Díky své velikosti je pasažérský balón celkově komfortnější, stabilnější, bezpečnější, atd...

Rekordní přelet ČR

fotografie Balonu OK-8809 pilotovaném našimi kolegy Tomášem Stejskalem a Pavlem Měřínským se v sobotu 22.10.2011 podařil krásný a unikátní přelet České republiky. Za 10 hodin a 54 minut uletěli 403 km z nejvýchodnějšího místa republiky v obci Bukovec až do západočeské Plánice. Tímto letem také vytvořili dva nové české rekordy v délce a době letu horkovzdušným balonem.

Okolo Hradce ....

fotografie Minulý týden nám do kanceláře přišel mail s přílohou nazvanou okolohradce.pps. Přestože není bezpečné otevírat neznámé soubory, zvědavost nám nedala a my do něj zkusili nahlédnout. K velkému překvapení se nám otevřela zajímavá prezentace jednoho z našich loňských letů (trasa Hradec Králové - Petrovice z 9.10.2010), o kterou bychom se tímto s vámi rádi podělili a zároveň pozdravili jejího autora.