• Zaslání exkluzivních papírových letenek ZDARMA.
  • Maximální důraz na kvalitní a bezpečné provedení celého letu.
  • Nejširší nabídka startů z východních Čech a Českého ráje.
  • Cena letenky zahrnuje též malé občerstvení, foto a GPS záznam letu.
  • Každý let je zakončen přípitkem a povýšením mezi balónovou šlechtu.
  • Stále volná místa v koši. U nás nečekáte na svůj let měsíce či roky.
  • Řekněte si své ANO při svatebním letu v našem balónovém koši.
  • Privátní VIP lety pro 2 - 8 pasažérů, k tomu 1x dítě do 145 cm zdarma.
  • Reference zákazníků a jejich hodnocení letů naleznete zde.

Létající klaun

fotografie O tom, že létání balónem není jen vážná záležitost, svědčí i poslední speciál z brněnské balónové továrny Kubíček. Jedná se o hlavu klauna, která poputuje k našim východním sousedům na Slovensko. Balón s výrobním číslem 935 je postaven na základu BB26XR a jeho objem činí 3000 m3. Přejeme mu mnoho šťastných přistání a těšíme se na to, že se s ním možná někdy ve vzduchu i potkáme.

Hodnocení letů

fotografie Od tohoto měsíce jsme na naše stránky umístili výsledky hodnocení letů, které nám po jejich absolvování zasílají naši klienti. Jsme jim za to velice vděčni, neboť každá připomínka, nápad či kritika je pro nás impulsem k dalšímu zlepšování a zdokonalování všeho, co děláme. Pokud byste se na nás chtěli s čímkoliv obrátit i vy, pak neváhejte a napište na náš speciální mail: klienti@balony-hradec.cz.

Magický hrad Trosky

fotografie Naše nejoblíbenější mimohradecká lokalita opět nezklamala. Ranní let od penziónu v obci Semín nedaleko zříceniny hradu Trosky v Českém ráji probíhal za příznivých světelných podmínek (kombinace přízemních mlh a vycházejícího slunce), a tak mohl jeden z pasažérů, pan Jaromír Šimek, nafotit sadu velmi zajímavých fotografií nejen z letu samotného, ale i jeho přípravy. O několik z nich se s námi podělil.

Vyhlídkový let nad Kuksem

fotografie Chcete-li spatřit z ptačí perspektivy rozlehlý barokní komplex hospitalu s mohutným kamenným kostelem, upravenými zahradami a řadami alegorických soch, rozkládající se na jižním návrší Labe nedaleko malé obce Kuks mezi Jaroměří a Dvorem Králové, pak se s námi vydejte na některý z romantických balónových letů, které každoročně přímo od bran této národní kulturní památky startují.

VIP***** balónový koš

fotografie Přestože jsou koše z Kubíčkovy továrny na balóny, zvláště ty s luxusní VIP výbavou, považovány za špičku v komfortu a užitných vlastnostech, čas od času se objeví někdo s nápadem na zdokonalení. Naposledy to byli litevští balonáři z Vilniusu Romas a Aurimas provozující pasažérský balon Utenos, kteří přišli s vylepšením ve stylu Top Gear. Video z tohoto neobyčejného letu najdete zde.

Jarní let z Potštejna

fotografie Mezi nejžádanější místa startu našeho balónu patří malebné Anenské údolí pod zříceninou středověkého hradu Potštejna, kterým protéká řeka Divoké Orlice a kde se nachází i známé tábořiště a country camp Vochtánka. Proto také jeden z prvních našich letošních letů začínal v této oblíbené lokalitě. Kromě několika fotografií z letu přinášíme i naši novinku - mapu doletů z Potštejna (další místa naleznete zde).

Expediční přelet Krkonoš

fotografie Po delším čekání na jasné počasí a příznivý vítr se nám ve středu 21. 3. 2012 podařilo přeletět část Krkonoš. Po startu ze Špindlerova Mlýna jsme dle plánu přeletěli vrchol Hromovku a Černý Důl a jen těsně jsme minuli Černou horu. Krásné výhledy se nám otevřely i na nedalekou Pec pod Sněžkou a Janské Lázně. Dvouapůlhodinový let jsme pak po více než 60 kilometech zakončili u Hronova.