• Zaslání exkluzivních papírových letenek ZDARMA.
  • Maximální důraz na kvalitní a bezpečné provedení celého letu.
  • Nejširší nabídka startů z východních Čech a Českého ráje.
  • Cena letenky zahrnuje též malé občerstvení, foto a GPS záznam letu.
  • Každý let je zakončen přípitkem a povýšením mezi balónovou šlechtu.
  • Stále volná místa v koši. U nás nečekáte na svůj let měsíce či roky.
  • Řekněte si své ANO při svatebním letu v našem balónovém koši.
  • Privátní VIP lety pro 2 - 8 pasažérů, k tomu 1x dítě do 145 cm zdarma.
  • Reference zákazníků a jejich hodnocení letů naleznete zde.

NABÍZENÉ SLUŽBY

Vyhlídkový let (60 - 80 minut)

Let horkovzdušným balónem patří k nejsilnějším zážitkům, které vás mohou v životě potkat. Během ranního východu nebo při večerním západu slunce nastoupíte do koše balónu, odpoutáte se od země a už za chvíli se majestátně vznášíte nekonečným prostorem a prohlížíte si svět z ptačí perspektivy. Vítr téměř nefouká a kolem vás tiše pluje známá krajina. V poklidu pozorujete lidi i zvířata pod vámi, hladíte obláčky, shlížíte do korun stromů, máváte svému obrazu na hladině rybníka a přitom objevujete nová místa, která by vám jinak ze země zůstala skryta. Toto a ještě mnohem víc je balónové létání - pocit svobody, volnosti, splněný životní sen. Kromě samotného letu balónem budete přítomni i jeho nafukování a zažijete též tradiční balonářský obřad se šampaňským, během kterého budete pilotem symbolicky povýšeni mezi balónovou šlechtu. Palubní lístek na let balónem lze využít i jako dárkový poukaz pro vaše nejbližší, například k narozeninám, významným výročím nebo třeba jako originální svatební dar.

Privátní let (60 - 80 minut)

Chcete-li si užít neopakovatelné chvíle letu v naprostém klidu, soukromí a pohodlí bez dalších spolucestujících v koši a jakéhokoliv váhového omezení, pak je privátní vyhlídkový let naším VIP balónem určen právě pro vás. Součástí letu, který můžeme doporučit též jako vhodný dárek pro přátele, partnerské dvojice, rodiny nebo například obchodní partnery či zaměstnance, je i možnost výběru libovolného termínu a místa odletu (v okruhu do 40 km od Hradce Králové bez příplatku, ve vzdálenosti větší za každý další přístavný kilometr účtujeme 12 Kč).

Paravýsadek

Pro ty, kteří si oblíbili padákové seskoky, nabízíme možnost výsadku z koše horkovzdušného balónu. Díky počáteční nulové rychlosti bude jistě takový seskok patřit k neopakovatelným zážitkům každého parašutisty. Výsadkové lety provádíme pouze pro držitele platného průkazu způsobilosti parašutisty s kvalifikací kategorie C nebo vyšší, doprovázené řídícím seskoku.

Upoutaný balón

Horkovzdušný balón nemusí jen volně létat, ale může být také pevně upoutaný lanem k zemi nebo fungovat jako výtah opakovaně vynášející skupinky pasažérů do výše 30 - 35 metrů. Upoutaný balón je vhodný zejména tam, kde má vytvořit kulisu či doplněk nějaké akce, nebo kde je třeba svézt v krátké době větší množství osob. Závěrem akce může balón s předem určenými pasažéry odletět na vyhlídkový let. Provoz upoutaného balónu vyžaduje téměř ideální meteorologické podmínky, kdy by maximální rychlost větru neměla překročit 1,5 metry za sekundu. Dále je třeba mít připravený dostatečně velký prostor (volná plocha bez jakýchkoliv překážek o rozměru minimálně 60 x 60 metrů, tedy cca polovina fotbalového hřiště) s možností vjezdu doprovodných vozidel, ke kterým se balón kotví. Za jednu hodinu je možné uskutečnit 6 - 7 výstupů, kdy během každého z nich může být v koši až 6 dospělých osob. Upoutaný balón lze na rozdíl od klasického letu provozovat i v noci s tím, že během své produkce slouží zároveň i jako efektní obří žárovka.

Reklamní let

Reklama umístěná na horkovzdušném balónu je dle statistik několikanásobně účinnější než jiné druhy reklamy. Navíc je nenásilná, spojená s nevšedním pohledem na atraktivní objekt plující po obzoru. Pozornost přitahuje jak samotný let balónu, tak i vzlety a přistání, které nejsou vázány pouze na letištní plochy. Balóny totiž velmi často startují přímo z městských center nebo z libovolného místa o velikosti menšího parkoviště v jejich okolí. Primární reklamní účinek na pozorovatele a diváky, kterých se na vrcholné soutěže či kulturní akce sjíždí desítky tisíc, doplňuje ještě další významný efekt. Tím je skutečnost, že balón je atraktivním objektem nejen pro filmaře a fotografy médií, ale i lákavým tématem pro novináře a reportéry. Proto se často stává, že se reklama umístěná na balónu objeví nejen na fotografiích v novinách a časopisech, ale i v televizi, a to aniž by za ní kdokoliv zaplatil. Reklamní lety provádí naše společnost s transparenty o rozměrech až 240 x 115 cm nebo 130 x 115 cm připevněnými po obvodu koše. Reklamní transparent do velikosti 240 x 600 cm je možné též pověsit během letu pod koš. Z hlediska netradiční prezentace je velmi zajímavá možnost rozhazování reklamních letáků z letícího balónu.

Pronájem balónu

Na různé společenské, firemní, sportovní a propagační akce či oslavy je možné si pronajmout celý balón. Během pronájmu, který může trvat od několika hodin po celý den, bude balón k dispozici jako například nepřehlédnutelný reklamní billboard, obří žárovka, výtah vynášející pasažéry k vyhlídce do okolí nebo originální prostředek na rozhazování reklamních letáků mezi přítomné účastníky akce. Součástí pronájmu může být i let balónu s předem určenými osobami a reklamním transparentem pověšeným po košem.

CENÍK SLUŽEB