• Zaslání exkluzivních papírových letenek ZDARMA.
  • Maximální důraz na kvalitní a bezpečné provedení celého letu.
  • Nejširší nabídka startů z východních Čech a Českého ráje.
  • Cena letenky zahrnuje též malé občerstvení, foto a GPS záznam letu.
  • Každý let je zakončen přípitkem a povýšením mezi balónovou šlechtu.
  • Stále volná místa v koši. U nás nečekáte na svůj let měsíce či roky.
  • Řekněte si své ANO při svatebním letu v našem balónovém koši.
  • Privátní VIP lety pro 2 - 8 pasažérů, k tomu 1x dítě do 145 cm zdarma.
  • Reference zákazníků a jejich hodnocení letů naleznete zde.

Reportáž z balónového letu

fotografie Hradecký deník, 11.3.2011, autor Jitka Hodasová
Ticho, přerušené jen občasným zahučením hořáku, a po dvaceti sekundách vypadá Hradec jako z Lega úhledně postavené městečko. Žádný výtahový efekt, žádná závrať a žádná potřeba užití kinedrylu. A pak už jen pomalu se vzdalující parkoviště u koupaliště Flošna, ze kterého jsme odstartovali ... pokračování článku zde

Lednový let od Trosek

fotografie První letošní vzlet našeho balónu OK-3333 se uskutečnil v sobotu 22. ledna od hradu Trosky v Českém ráji. Počasí bylo již od samého rána téměř ideální (polojasno s teplotou vzduchu -3°C a větrem 2-6 m/s) a tak jsme po dohodě s pasažéry s radostí přivítali možnost si pobyt v koši i o něco prodloužit. Z neopakovatelného letu, který se nakonec protáhl téměř na tři hodiny, přikládáme několik zajímavých fotografií.

Historie hradecké vzduchoplavby

fotografie Protože má královéhradecké balónové létání více než stoletou historii, rozhodli jsme se ji stručným způsobem zpracovat a podělit se o ni s návštěvníky těchto stránek. Zde přinášíme ukázku: Průkopníka hradecké aeronautiky mohli Hradečané potkávat již více než před sto lety. A kdo byl ten, který by dle svého současníka Jana Nerudy "rád vzhůru k nebesům a byl zde Zemí spjatý"? ... pokračování zde

Rekordní let balonem

fotografie Dne 28. 10. 2010 vytvořili naši kolegové a kamarádi, David Línek a Petr Kubíček, dva nové české rekordy v délce a výdrži letu horkovzdušným balónem. Vznesli se z obce Radešín u Žďáru nad Sázavou a po 9 hodin a 12 minut dlouhém letu, během ktrého urazili úctyhodnou vzdálenost 156 km, přistáli nedaleko slovenského města Trenčína. Rádi bychom jim pogratulovali a popřáli mnoho dalších úspěšných letů.

Vyhodnocení fotosoutěže

fotografie Tímto bychom rádi poděkovali všem dvanácti účastníkům, kteří se přihlásili do soutěže o nejhezčí foto našeho balónu. Vybrat vítěze nebylo lehké, neboť téměř každá ze zaslaných fotografií byla výjimečná ať už svou náladou, originalitou či akčností. Nakonec jsme se shodli na fotografii od Tomáše Haka ze Dvora Králové, kterému tímto blahopřejeme a v OC Futurum slavnostně předáme hlavní cenu.

Fotosoutěž o letenku prodloužena

fotografie Prodlužujeme tímto délku trvání soutěže o nejhezčí fotografii balónu OK-3333. Zúčastnit se jí může každý, komu se podaří zachytit našeho "modráska" na nějakém pěkném místě či v zajímavé situaci, a to ať už při startu, tak i během letu nebo po přistání. Svá fota nám můžete zasílat až do konce října, kdy proběhne vyhodnocení a předání hlavní ceny - letenky. Všechna soutěžní fota jsou k vidění zde.

Záznamy tras letů

fotografie Nově nyní můžete na našich stránkách nalézt záznamy tras již provedených letů. Po prokliknutí odkazu "mapa" v položce menu Galerie/Trasy letů se vám zobrazí satelitní snímek s detailním záznamem trasy konkrétního letu. V případě, že budete mít zájem o zobrazení trasy některého z letů proběhnuvších do 30. 6. 2010, nám dejte vědět a my ho do našeho přehledu rádi dodatečně zařadíme.