• Zaslání exkluzivních papírových letenek ZDARMA.
  • Maximální důraz na kvalitní a bezpečné provedení celého letu.
  • Nejširší nabídka startů z východních Čech a Českého ráje.
  • Cena letenky zahrnuje též malé občerstvení, foto a GPS záznam letu.
  • Každý let je zakončen přípitkem a povýšením mezi balónovou šlechtu.
  • Stále volná místa v koši. U nás nečekáte na svůj let měsíce či roky.
  • Řekněte si své ANO při svatebním letu v našem balónovém koši.
  • Privátní VIP lety pro 2 - 8 pasažérů, k tomu 1x dítě do 145 cm zdarma.
  • Reference zákazníků a jejich hodnocení letů naleznete zde.

Oblíbená místa startů

fotografie Na závěr letošní sezóny bychom rádi poděkovali všem klientům, kteří nám projevili důvěru a využili služeb naší společnosti. V průběhu roku jsme díky příznivému počasí uskutečnili rekordní počet letů. Mezi nejoblíbenější startovní místa se dle očekávání zařadil opět Hradec Králové a Český ráj, následován pak Potštejnem v podhůří Orlických hor, Ratibořicemi, Kuksem a Kuněticemi u Pardubic.

Zimní lety balónem

fotografie Protože počasí v zimním období neumožňuje smysluplné plánování letů na delší dobu dopředu, přecházíme na "mimosezónní" režim, kdy vypisujeme veřejné lety jen výjimečně. To ovšem neznamená, že téměř nelétáme a vy budete muset čekat na svůj let až do jara. V případě zájmu nám dejte vědět a my vás na základě příznivé předpovědi počasí oslovíme a nabídneme vám možný termín zimního letu.

Balónový koš ve Futuru

fotografie Dovolujeme si tímto pozvat všechny příznivce a zájemce o let balonem do našeho balónového koše, který bude umístěný od 12. 12. 2014 až do Štědrého dne v přízemí hradeckého obchodního centra Futurum. Zde se budete moci setkat nejen s našimi milými letuškami a hrdinnými piloty, ale hlavně zakoupit originální vánoční dárek pro své nejbližší - letenku do balónu se šťastnou imatrikulací (SPZ) OK-3333.

Podzimní Český ráj

fotografie Barevné listí stromů, přízemní mlhy nad sklizenými lány polí a ptáci odletající do teplých krajin. To všechno je podzim, roční období, kdy se pomalu loučíme s létem a připravujeme na zimu. Využijte proto posledních několika pěkných dnů a vyrazte s námi na let balónem, míst v koši už mnoho nezbývá... A jako nezbytné lákadlo na závěr vám posíláme odkaz na jednu krásnou podzimní fotogalerii z Českého ráje.

Kubíčkova továrna na balóny

fotografie Je málo oblastí, ve kterých se Češi řadí mezi nejlepší na světě. Patří k nim třeba výroba horkovzdušných balónů. Věděli jste, že jedna z největších balónových továren funguje v Brně? Vznikla začátkem 90. let a založil ji Aleš Kubíček s partou přátel. Jejich výtvory dnes brázdí vzdušný oceán po celém světě. Na krátkou reportáž o brněnské Kubíčkově továrně na balóny se můžete podívat zde.

Soutěž o let balónem s Frekvencí 1

fotografie I vy můžete soutěžit a vyhrát na Frekvenci 1 spolu s Regionální radou Severovýchod a první hradeckou vzduchoplavební s.r.o. hlavní cenu - let balónem pro 2 osoby. Stačí když se zúčastníte alespoň dvou kol zeměpisné soutěže, kde budete poznávat projekty financované z Regionálního operačního programu Severovýchod. Výherce vybere porota složená ze zástupců rádia Frekvence 1.

Něco málo z historie

fotografie Před 204 lety, 26. června 1810, zemřel v nedožitých 70 letech Joseph Michel Montgolfier, jeden ze dvou bratrů, kterým se podařilo zkonstruovat první horkovzdušný balón. K nápadu nadnášet balón horkým vzduchem je prý přivedla sušící se podprsenka paní Montgolfiérové, když se jednou večer zavěšena nad ohništěn začala sama zvedat. A myšlenka na horkovzušný balón byla na světě!