• Maximální důraz na kvalitní a bezpečné provedení celého letu.
  • Nejširší nabídka startů z východních Čech a Českého ráje.
  • Dvou až tříhodinové expediční přelety Krkonoš a Orlických hor.
  • Lety též v okolí Prahy, Brna, Olomouce, Ostravy, Budějovic a Plzně.
  • Cena letenky zahrnuje též malé občerstvení, foto a GPS záznam letu.
  • Každý let je zakončen přípitkem a povýšením mezi balónovou šlechtu.
  • Řekněte si své ANO při svatebním letu v našem balónovém koši.
  • Privátní VIP lety pro 2 - 8 pasažérů, k tomu 1x dítě do 145 cm zdarma.
  • Reference zákazníků a jejich hodnocení letů naleznete zde.

Podzimní Český ráj

fotografie Barevné listí stromů, přízemní mlhy nad sklizenými lány polí a ptáci odletající do teplých krajin. To všechno je podzim, roční období, kdy se pomalu loučíme s létem a připravujeme na zimu. Využijte proto posledních několika pěkných dnů a vyrazte s námi na let balónem, míst v koši už mnoho nezbývá... A jako nezbytné lákadlo na závěr vám posíláme odkaz na jednu krásnou podzimní fotogalerii z Českého ráje.

Kubíčkova továrna na balóny

fotografie Je málo oblastí, ve kterých se Češi řadí mezi nejlepší na světě. Patří k nim třeba výroba horkovzdušných balónů. Věděli jste, že jedna z největších balónových továren funguje v Brně? Vznikla začátkem 90. let a založil ji Aleš Kubíček s partou přátel. Jejich výtvory dnes brázdí vzdušný oceán po celém světě. Na krátkou reportáž o brněnské Kubíčkově továrně na balóny se můžete podívat zde.

Soutěž o let balónem s Frekvencí 1

fotografie I vy můžete soutěžit a vyhrát na Frekvenci 1 spolu s Regionální radou Severovýchod a první hradeckou vzduchoplavební s.r.o. hlavní cenu - let balónem pro 2 osoby. Stačí když se zúčastníte alespoň dvou kol zeměpisné soutěže, kde budete poznávat projekty financované z Regionálního operačního programu Severovýchod. Výherce vybere porota složená ze zástupců rádia Frekvence 1.

Něco málo z historie

fotografie Před 204 lety, 26. června 1810, zemřel v nedožitých 70 letech Joseph Michel Montgolfier, jeden ze dvou bratrů, kterým se podařilo zkonstruovat první horkovzdušný balón. K nápadu nadnášet balón horkým vzduchem je prý přivedla sušící se podprsenka paní Montgolfiérové, když se jednou večer zavěšena nad ohništěn začala sama zvedat. A myšlenka na horkovzušný balón byla na světě!

Jak se vyrábí balón?

fotografie Nejen pro zájemce o koupi nového horkovzdušného balónu přinášíme několik fotografií z jeho výroby. Ty jsme pořídili s laskavým svolením vedení společnosti Balóny Kubíček spol. s r.o., která je jedním z nějvětších balónových výrobců na světě. Pro domácí kutily, kteří by to chtěli také zkusit, uvádíme ještě stručný výrobní postup: návrh - stříhání - šití - upletení košíku - zkompletování - a je to :-)

Další přelet Krkonoš

fotografie V neděli 4. 5. jsme provedli další z expedičních přeletů Krkonoš. Severní vítr o rychlosti 7-14 m/s nám umožnil startovat z obce Kowary na polské straně hor a po přeletu Malé Úpy a Janských Lázní pokračovat dále do českého vnitrozemí. Protože bylo počasí ideální již od rána, nic nám nebránilo letět "co to dá". Po více než dvou hodinách 64 km dlouhého letu jsme nakonec přistáli jen kousek od Hradce Králové.

Balónové dokumenty na ČT

fotografie O balónech jako krásné a noblesní součásti našeho pohybu ve vzduchu toho již bylo napsáno hodně. Proto bychom chtěli nyní upozornit milovníky vzduchoplavby na sérii dokumentů, které před nějakou dobou natočila a odvysílala Česká televize. V nich seznamuje diváky nejen s odvěkou touhou a prvními pokusy člověka vzlétnout, ale i historií a postupným vývojem vzduchoplavby v České republice.