• Maximální důraz na kvalitní a bezpečné provedení celého letu.
  • Nejširší nabídka startů z východních Čech a Českého ráje.
  • Dvou až tříhodinové expediční přelety Krkonoš a Orlických hor.
  • Lety též v okolí Prahy, Brna, Olomouce, Ostravy, Budějovic a Plzně.
  • Cena letenky zahrnuje též malé občerstvení, foto a GPS záznam letu.
  • Každý let je zakončen přípitkem a povýšením mezi balónovou šlechtu.
  • Řekněte si své ANO při svatebním letu v našem balónovém koši.
  • Privátní VIP lety pro 2 - 8 pasažérů, k tomu 1x dítě do 145 cm zdarma.
  • Reference zákazníků a jejich hodnocení letů naleznete zde.

Školení pilotů

fotografie Dne 7. 3. 2014 proběhlo v "balónové Mekkce" obci Radešín pravidelné roční školení pilotů horkovzdušných balónů zakončené přezkoušením z leteckých předpisů, kterého se zúčastnili i naši piloti. A tak si nyní k zahájení nové sezóny nezbývá než jen přát co nejvíc krásných slunečných dnů, příznivý vítr vanoucí vždy tím správným směrem a hlavně samá měkká přistání.

Přelet Sněžky

fotografie V pondělí 8.7.2013 se podařilo našemu pilotovi spolu se šesti pasažéry v rámci přeletu Krkonoš proletět v těsné blízkosti nejvyšší české hory Sněžky (1602 m n.m.). Let byl zahájen v 6:07 hodin nedaleko polského městečka Karpacz. Po 140 minutách klidného letu za jasného počasí a stálého směru větru balón v pořádku přistál u obce Horní Branná mezi Vrchlabím a Jilemnicí. Trasu letu naleznete zde.

Třicáté výročí prvního českého balónu

fotografie Je to již dlouhých třicet let, kdy se do vzduchu vznesl první český horkovzdušný balón. Na koleně ho postavili nadšenci v brněnském Aviatik klubu. Do té doby byl jediný balón (anglické výroby) ke spatření pouze v Praze v místním Balon klubu. Skupinka brněnských nadšenců pod vedením konstruktéra Aleše Kubíčka se to však rozhodla zásadně změnit. A právě tak začal vznikat na koleně první český balon.

100 startů z českých měst

fotografie Tento týden jsme se jako jedni z prvních připojili k novému nekomerčnímu projektu "100 startů horkovzdušných balónů ze sta náměstí českých měst", který by měl pomoci s popularizací českého balónového létání. V koši balónu poletí kromě pilota pouze zástupce místní samosprávy (např. starosta) a novinář, který by měl o akci informoval ve svém médiu. Další podrobnosti naleznete na www.100startu.cz

Létající klaun

fotografie O tom, že létání balónem není jen vážná záležitost, svědčí i poslední speciál z brněnské balónové továrny Kubíček. Jedná se o hlavu klauna, která poputuje k našim východním sousedům na Slovensko. Balón s výrobním číslem 935 je postaven na základu BB26XR a jeho objem činí 3000 m3. Přejeme mu mnoho šťastných přistání a těšíme se na to, že se s ním možná někdy ve vzduchu i potkáme.

Hodnocení letů

fotografie Od tohoto měsíce jsme na naše stránky umístili výsledky hodnocení letů, které nám po jejich absolvování zasílají naši klienti. Jsme jim za to velice vděčni, neboť každá připomínka, nápad či kritika je pro nás impulsem k dalšímu zlepšování a zdokonalování všeho, co děláme. Pokud byste se na nás chtěli s čímkoliv obrátit i vy, pak neváhejte a napište na náš speciální mail: klienti@balony-hradec.cz.

Magický hrad Trosky

fotografie Naše nejoblíbenější mimohradecká lokalita opět nezklamala. Ranní let od penziónu v obci Semín nedaleko zříceniny hradu Trosky v Českém ráji probíhal za příznivých světelných podmínek (kombinace přízemních mlh a vycházejícího slunce), a tak mohl jeden z pasažérů, pan Jaromír Šimek, nafotit sadu velmi zajímavých fotografií nejen z letu samotného, ale i jeho přípravy. O několik z nich se s námi podělil.