• Zaslání exkluzivních papírových letenek ZDARMA.
  • Maximální důraz na kvalitní a bezpečné provedení celého letu.
  • Nejširší nabídka startů z východních Čech a Českého ráje.
  • Cena letenky zahrnuje též malé občerstvení, foto a GPS záznam letu.
  • Každý let je zakončen přípitkem a povýšením mezi balónovou šlechtu.
  • Stále volná místa v koši. U nás nečekáte na svůj let měsíce či roky.
  • Řekněte si své ANO při svatebním letu v našem balónovém koši.
  • Privátní VIP lety pro 2 - 8 pasažérů, k tomu 1x dítě do 145 cm zdarma.
  • Reference zákazníků a jejich hodnocení letů naleznete zde.

Jak se vyrábí balón?

fotografie Nejen pro zájemce o koupi nového horkovzdušného balónu přinášíme několik fotografií z jeho výroby. Ty jsme pořídili s laskavým svolením vedení společnosti Balóny Kubíček spol. s r.o., která je jedním z nějvětších balónových výrobců na světě. Pro domácí kutily, kteří by to chtěli také zkusit, uvádíme ještě stručný výrobní postup: návrh - stříhání - šití - upletení košíku - zkompletování - a je to :-)

Další přelet Krkonoš

fotografie V neděli 4. 5. jsme provedli další z expedičních přeletů Krkonoš. Severní vítr o rychlosti 7-14 m/s nám umožnil startovat z obce Kowary na polské straně hor a po přeletu Malé Úpy a Janských Lázní pokračovat dále do českého vnitrozemí. Protože bylo počasí ideální již od rána, nic nám nebránilo letět "co to dá". Po více než dvou hodinách 64 km dlouhého letu jsme nakonec přistáli jen kousek od Hradce Králové.

Balónové dokumenty na ČT

fotografie O balónech jako krásné a noblesní součásti našeho pohybu ve vzduchu toho již bylo napsáno hodně. Proto bychom chtěli nyní upozornit milovníky vzduchoplavby na sérii dokumentů, které před nějakou dobou natočila a odvysílala Česká televize. V nich seznamuje diváky nejen s odvěkou touhou a prvními pokusy člověka vzlétnout, ale i historií a postupným vývojem vzduchoplavby v České republice.

Školení pilotů

fotografie Dne 7. 3. 2014 proběhlo v "balónové Mekkce" obci Radešín pravidelné roční školení pilotů horkovzdušných balónů zakončené přezkoušením z leteckých předpisů, kterého se zúčastnili i naši piloti. A tak si nyní k zahájení nové sezóny nezbývá než jen přát co nejvíc krásných slunečných dnů, příznivý vítr vanoucí vždy tím správným směrem a hlavně samá měkká přistání.

Přelet Sněžky

fotografie V pondělí 8.7.2013 se podařilo našemu pilotovi spolu se šesti pasažéry v rámci přeletu Krkonoš proletět v těsné blízkosti nejvyšší české hory Sněžky (1602 m n.m.). Let byl zahájen v 6:07 hodin nedaleko polského městečka Karpacz. Po 140 minutách klidného letu za jasného počasí a stálého směru větru balón v pořádku přistál u obce Horní Branná mezi Vrchlabím a Jilemnicí. Trasu letu naleznete zde.

Třicáté výročí prvního českého balónu

fotografie Je to již dlouhých třicet let, kdy se do vzduchu vznesl první český horkovzdušný balón. Na koleně ho postavili nadšenci v brněnském Aviatik klubu. Do té doby byl jediný balón (anglické výroby) ke spatření pouze v Praze v místním Balon klubu. Skupinka brněnských nadšenců pod vedením konstruktéra Aleše Kubíčka se to však rozhodla zásadně změnit. A právě tak začal vznikat na koleně první český balon.

100 startů z českých měst

fotografie Tento týden jsme se jako jedni z prvních připojili k novému nekomerčnímu projektu "100 startů horkovzdušných balónů ze sta náměstí českých měst", který by měl pomoci s popularizací českého balónového létání. V koši balónu poletí kromě pilota pouze zástupce místní samosprávy (např. starosta) a novinář, který by měl o akci informoval ve svém médiu. Další podrobnosti naleznete na www.100startu.cz