• Zaslání exkluzivních papírových letenek ZDARMA.
  • Maximální důraz na kvalitní a bezpečné provedení celého letu.
  • Nejširší nabídka startů z východních Čech a Českého ráje.
  • Cena letenky zahrnuje též malé občerstvení, foto a GPS záznam letu.
  • Každý let je zakončen přípitkem a povýšením mezi balónovou šlechtu.
  • Stále volná místa v koši. U nás nečekáte na svůj let měsíce či roky.
  • Řekněte si své ANO při svatebním letu v našem balónovém koši.
  • Privátní VIP lety pro 2 - 8 pasažérů, k tomu 1x dítě do 145 cm zdarma.
  • Reference zákazníků a jejich hodnocení letů naleznete zde.

Babí léto je tady

fotografie Podzimní balónové lety patří k nejkrásnějším v roce. V koši není moc zima ani teplo, vítr fouká tak akorát a výhled se snad slovy ani nedá popsat. Krajina hýří tisíci barvami poté, co líně vystoupila z ranní mlhy a klidné hladiny řek a rybníků víc než kdy jindy zrcadlí všechnu tu nádheru nad sebou. Chcete-li si i vy užít atmosféru babího léta, pak s námi vyrazte na některý z posledních letošních letů.

Nebudu se v balónu bát?

fotografie Není se čeho bát, ale i kdyby k tomu náhodou došlo, tak vás za chvíli strach přejde. Balón totiž není letadlo, které se houpe, naklání a znenadání propadá, ani rozhledna, na kterou když vylezete, tak máte závratě a mražení v zádech. V balónu se budete cítit naprosto normálně a bezpečně. A možná během letu zažijete i takový unikátní přírodní úkaz, jakým je balónové zatmění slunce na této fotografii.

Náš nový přírůstek

fotografie Letos na jaře jsme do naší flotily zařadili další balón. Je to zánovní žlutomodrý Kubíček pro sedm osob, který až do loňského podzimu létal v Rakousku. Po všech nezbytných kontrolách a dalších formalitách jsme mu vybrali imatrikulaci OK-1133, popřáli mnoho šťastných letů a poslali ho do oblak. Jak mu to sluší se můžete přesvědčit nejen na této fotografii, ale i osobně na některém z našich letů.

Věznice Valdice

fotografie Ve vězení jste určitě ještě nikdy nebyli a ani se tam zajisté nechystáte. Proto vám přinášíme pár exkluzivních fotografií, které se nám podařilo během jednoho našeho jarního letu nasbírat. A nejde jen tak o nějaké obyčejné vězení, ale o věznici pro nejtěžší zločince ve Valdicích nedaleko Jičína, kterou svým neopakovatelným útěkem proslavil filmový (i skutečný) hrdina, vězeň a provazolezec Jiří Kajínek.

Okolo Hradce, v malé zahrádce ...

fotografie Pár zajímavých fotografií ze zimního letu nad Hradcem Králové. Hradec, to není jen Chrám svatého Ducha, Bílá věž a mnoho prvorepublikových i současných stavebních památek, díky kterým je nazýván "salónem republiky". Jsou to i ovocné sady a zahradnictví, rozlehlé plochy lesů a polí přerušované stříbrnými hladinami písníků, ale i odlehlá místa, která byste zde asi vůbec nehledali....

První sólový oblet země balónem

fotografie Po 13 dnech, osmi hodinách a 33 minutách dokončil americký miliardář a dobrodruh Steve Fossett 2. července 2002 první sólový oblet zeměkoule balónem plněným héliem bez zastávky. Na šestý pokus si tak splnil svůj sen, v jehož uskutečnění mu na poslední chvíli po více než 33 000 absolvovaných kilometrech nezabránily ani požár v kabině či silný přízemní vítr. Více můžete shlédnout zde.

Největší Kubíčkův balón

fotografie Na neustávající poptávku po větších a větších balónech zareagovala firma Balóny Kubíček, od které máme svůj balón i my, jediným možným způsobem - vyvinuli, zcertifikovali a uvedli na trh největší model balónu Kubíček. Nový model BB142P o velikosti 14 200 m3 s novým košem K100DTT (osm kójí pro pasažéry a jedna pro pilota při celkové délce 6,1 m) je schopný svézt 28 - 32 pasažérů.