• Maximální důraz na kvalitní a bezpečné provedení celého letu.
  • Nejširší nabídka startů z východních Čech a Českého ráje.
  • Dvou až tříhodinové expediční přelety Krkonoš a Orlických hor.
  • Lety též v okolí Prahy, Brna, Olomouce, Ostravy, Budějovic a Plzně.
  • Cena letenky zahrnuje též malé občerstvení, foto a GPS záznam letu.
  • Každý let je zakončen přípitkem a povýšením mezi balónovou šlechtu.
  • Řekněte si své ANO při svatebním letu v našem balónovém koši.
  • Privátní VIP lety pro 2 - 8 pasažérů, k tomu 1x dítě do 145 cm zdarma.
  • Reference zákazníků a jejich hodnocení letů naleznete zde.

Věznice Valdice

fotografie Ve vězení jste určitě ještě nikdy nebyli a ani se tam zajisté nechystáte. Proto vám přinášíme pár exkluzivních fotografií, které se nám podařilo během jednoho našeho jarního letu nasbírat. A nejde jen tak o nějaké obyčejné vězení, ale o věznici pro nejtěžší zločince ve Valdicích nedaleko Jičína, kterou svým neopakovatelným útěkem proslavil filmový (i skutečný) hrdina, vězeň a provazolezec Jiří Kajínek.

Okolo Hradce, v malé zahrádce ...

fotografie Pár zajímavých fotografií ze zimního letu nad Hradcem Králové. Hradec, to není jen Chrám svatého Ducha, Bílá věž a mnoho prvorepublikových i současných stavebních památek, díky kterým je nazýván "salónem republiky". Jsou to i ovocné sady a zahradnictví, rozlehlé plochy lesů a polí přerušované stříbrnými hladinami písníků, ale i odlehlá místa, která byste zde asi vůbec nehledali....

První sólový oblet země balónem

fotografie Po 13 dnech, osmi hodinách a 33 minutách dokončil americký miliardář a dobrodruh Steve Fossett 2. července 2002 první sólový oblet zeměkoule balónem plněným héliem bez zastávky. Na šestý pokus si tak splnil svůj sen, v jehož uskutečnění mu na poslední chvíli po více než 33 000 absolvovaných kilometrech nezabránily ani požár v kabině či silný přízemní vítr. Více můžete shlédnout zde.

Největší Kubíčkův balón

fotografie Na neustávající poptávku po větších a větších balónech zareagovala firma Balóny Kubíček, od které máme svůj balón i my, jediným možným způsobem - vyvinuli, zcertifikovali a uvedli na trh největší model balónu Kubíček. Nový model BB142P o velikosti 14 200 m3 s novým košem K100DTT (osm kójí pro pasažéry a jedna pro pilota při celkové délce 6,1 m) je schopný svézt 28 - 32 pasažérů.

Oblíbená místa startů

fotografie Na závěr letošní sezóny bychom rádi poděkovali všem klientům, kteří nám projevili důvěru a využili služeb naší společnosti. V průběhu roku jsme díky příznivému počasí uskutečnili rekordní počet letů. Mezi nejoblíbenější startovní místa se dle očekávání zařadil opět Hradec Králové a Český ráj, následován pak Potštejnem v podhůří Orlických hor, Ratibořicemi, Kuksem a Kuněticemi u Pardubic.

Zimní lety balónem

fotografie Protože počasí v zimním období neumožňuje smysluplné plánování letů na delší dobu dopředu, přecházíme na "mimosezónní" režim, kdy vypisujeme veřejné lety jen výjimečně. To ovšem neznamená, že téměř nelétáme a vy budete muset čekat na svůj let až do jara. V případě zájmu nám dejte vědět a my vás na základě příznivé předpovědi počasí oslovíme a nabídneme vám možný termín zimního letu.

Balónový koš ve Futuru

fotografie Dovolujeme si tímto pozvat všechny příznivce a zájemce o let balonem do našeho balónového koše, který bude umístěný od 12. 12. 2014 až do Štědrého dne v přízemí hradeckého obchodního centra Futurum. Zde se budete moci setkat nejen s našimi milými letuškami a hrdinnými piloty, ale hlavně zakoupit originální vánoční dárek pro své nejbližší - letenku do balónu se šťastnou imatrikulací (SPZ) OK-3333.